ЗУСТРІЧ ДІЄЦЕЗІАЛЬНИХ ДРУЗІВ

Уже дванадцятий рік поспіль молодь з Вінницької та Хмельницької областей зібралась на Дієцезіальний День Молоді у нашій парафії. Традиційно з’їзд розпочався 24 серпня у День Незалежності України, а закінчився 25 серпня. Темою цієї зустрічі стала віра, а саме «Таємниця віри». Зустріч розпочалась з привітання учасників, співу Гімну ДДМ 12 (слова до якого, до речі, написала наша парафіянка Олена Ткачук а на музику їх поклав клерих ВДС Ярослав Росочинський!) та урочистого внесення символіки.Впродовж двох днів молодь мала змогу взяти участь у Месах, послухати конференції, пережити Хресну Дорогу, помолитися, адорувати, посповідатись та потанцювати.

SONY DSC

Всі три конференції були об’єднані темою віри, яка розкривалась з різних аспектів. Зокрема йшлося про те, як віра проявляється в житті та змінює людину.

У першій конференції о.Ярослав Рудий говорив про віру в контексті Євхаристії. «Євхаристія — це велика таємниця, але в той самий час вона проста, бо саме в ній ми можемо побачити надзвичайні речі нашими очима. Лише віра може нам це все показати. Як сказав колись один атеїст про віру: якби він міг повірити, що в Гостії є Божий Син, то він би впав перед Ним на коліна і ніколи б вже не встав. А чи ми, знаючи нашого Бога, усвідомлюємо, що Він є тут? Що Він сам приходить до нас в Євхаристії?».

Після виставлення Пресвятих Дарів і Коронки до Божого Милосердя о.Павло Шендера під час своєї конференції наводив багато прикладів з життя, звернувши увагу – чимало людей кажуть, що вони «вірять в серці», але не хочуть ходити до церкви, приймати Живого Бога. Зокрема о.Павло розповів випадок з власного життя, коли він під час Коляди був у домі подружжя, де жінка казала, що вірить «у душі» і не відчуває потреби ходити до церкви. «А я її спитав: а якби твій чоловік любив тебе лише «у душі», але ніколи тобі нічого не подарував, не зробив для тебе нічого приємного, тобі було б достатньо його «любові у душі»?».

Наступного дня о.Павло Вишковський ОМІ, який приїхав спеціально для того щоб провести іще одну конференцію на ДДМ 12, розповів про українських мучеників за віру. Зокрема йшлося про жахливі тортури над священиками та вірними у часи більшовицьких репресій та переслідувань за віру. Ставлячи у приклад минуле, отець наголосив, що найбільшим скарбом нашої нації і життя є віра: «Кажуть, що Україна відома у світі нашими спортивними досягненнями, Чорнобилем та Євро 2012, але це не так. Наша країна відома у всьому світі своєю вірою і тією ціною, що заплатили ми за право вільного віросповідання. Ми маємо пишатися своїми предками і не забувати їх».

Центральними подіями обох днів з’їзду були Меси. Першого дня урочисту Службу Божу відправляв єпископ нашої Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський разом зі священиками, що приїхали на зустріч. Єпископ зазначив, що цьогорічний День Молоді, є подякою за Євхаристійний Конгрес: «Ми усі маємо бути світлом для цього світу, а, особливо, ви – молодь. Мені хотілось би, щоб ви, приїхавши додому, ділилися враженнями про цю зустріч і запалювали світло віри у інших людей, у всіх, що вас оточують».

Другий день зустрічі закінчився Месою, на якій головував наш настоятель о.Петро Міщук. Отець вкотре зазначив, що радий бачити стільки молоді на з’їзді і що саме ця молодь, яка приїхала, обирає дорогу Євхаристії, на яку кличе її сам Христос.

Також уже традиційною була представлена сценка у виконанні парафіяльної молоді. Цього року вона була на тему «Віра без вчинків мертва». У виставі учасники представляли різні короткі історії – від біблійних подій до сучасності – де головні герої обирали вузьку дорогу, на якій нерідко зазнавали гонінь і переслідувань, але також зустрічали Христа. Наприкінці сценки владика Леон сказав що вона (вистава) гідна того, щоб бути показаною на сцені драмтеатру.

Особливістю цьогорічного з’їзду була Хресна дорога «слідами Марії», яку проводив єпископ Леон. Хрест від стояння до стояння несли по черзі священики, монахи, дівчата та хлопці. А між кожною зупинкою була пісня у виконанні нашого парафіяльного гурту «Тадеуш». Кожен присутній на Хресній дорозі тримав у руках свічку на знак своєї співучасті та молитви. На закінчення першого дня для молоді о.Руслан Кармаліта провів інтеграційну програму з танцями та танцювальним флешмобом.

Варто зазначити що не тільки Хресну Дорогу, а й увесь з’їзд своїм співом супроводжував парафіяльний гурт «Тадеуш». А наступного дня естафету перейняв гурт семінаристів городоцької Вищої Духовної семінарії «Апостольство Покликань». Під час Мес та молитви Утренньої окрашував своїм співом наш парафіяльний хор під керівництвом Ірини Коршунової.

Підсумовуючи усе вище написане, хочеться навести цитату кл.Ростислава Грабовського, нашого парафіянина, який спілкувався із християнськими журналістами: «Особливістю цьогорічної зустрічі, було те, що більшість часу була відведена на молитви, а кількість концертів та розваг була мінімізована. Хотіли зробити з’їзд, який присвячений вірі, більш молитовним та спокійним». Отож до наступних зустрічей на черговому Дієцезіальному Дні Молоді що обов’язково відбудеться у Кам’янець-Подільській Дієцезії.

За матеріалами CREDO

відредагував і доповнив Денис (наш парафіянин)

Поширити:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *