ВСТАНОВЛЕННЯ МІСІЙНОГО ХРЕСТА

Як усе у нашому шаленому світі швидко минає! Так і час парафіяльних місій промайнув, мов одна мить. Але ніщо в світі не змусить нас забути ці прекрасні вісім днів, в яких Бог промовляв до нас по-особливому, через Його вірних слуг – о.Павла ОМІ та о.Андрія ОМІ. Завершальна Служба Божа о 12.00 у Неділю, 18 березня, відправлена отцем-єпископом Леоном Дубравським, зібрала значну частину нашої парафіяльної спільноти. 
Під час проповіді о.Андрій Мацьков прагнув донести нам істину, що насправді місії хоч і завершилися, але вони повинні продовжуватися в нашому житті: «Це прекрасно, що ми приходили кожного дня слухати ці науки, але важливішим буде те, чи ми ці науки впровадимо в своє життя, чи зуміємо, як молились за це кожної неділі перед місіями, відродити надприродне життя своєї парафії? Добрі діла – ось, що веде нас дорогою Христа. 

Так, легко, дуже легко робити гріх, зло, але важко зважитись на добрий вчинок». Наводячи приклад з Євангелії про помноження хлібів Ісусом, о.Андрій ОМІ сказав, що Бог спеціально не нагодував усіх людей, адже одним своїм словом може зробити так, щоб у світі не було голодних, немічних, калік. Але цього Він не робить. Він залишає цю можливість нам, щоб ми на смертному одрі могли сказати: «Господи, мої долоні не пусті».

Також часто для нас є проблемою визначити, що саме є добрим вчинком. Ми знаємо, що їх (вчинки) треба робити, але наче не знаємо точно, що це означає. Отець-місіонер вказав на малий катехизм, в якому є чітко окреслено сім конкретних вчинків милосердя (Сім вчинків милосердя для душі:  грішника застерегти, невігласа навчити, в сумніві порадити, сумного потішити, кривду терпеливо зносити, образу щиро прощати, молитися за живих і померлих; Сім вчинків милосердя для тіла: голодного нагодувати, спраглого напоїти, нагого одягнути, подорожнього в дім прийняти, ув’язненого утішити, недужого відвідати, померлого похоронити). Але це, звичайно, не вичерпний список.

«Бог полюбив увесь світ аж до Хресної смерті, Бог хоче, щоб усі навернулись у Його Батьківське лоно. Приклад нашого життя повинен бути причиною навернення інших, а наші (саме наші!) добрі вчинки повинні відкривати світу Боже милосердя, щоб люди не забули, що є ще християни.» – застеріг священик.

Після Служби відбулося освячення місійного Хреста. О.Павло Вишковський наголосив: «Хрест  – провідник нашого життя, вказує нам на Господа, на Його любов і проектує нам нашу любов до ближнього. Нехай цей хрест стане свідком парафіяльних місій, свідком того, що ми сьогодні Господу присягли у вірності, що ми сьогодні навернулись до спасіння, нехай цей хрест нагадує нам про цю нашу обіцянку». На знак поєднання нашого щоденного хреста з Хрестом Ісуса, на знак вшанування Божої любові, розп’ятої на Хресті, після освячення Хреста кожен вірний мав змогу доторкнутись до цього знаряддя нашого спасіння.Від імені усіх парафіян хочемо щиро подякувати отцям-місіонерам за їх служіння; отцю-єпископу за те, що усі важливі хвилини нашого парафіяльного життя переживає з нами; нашому настоятелю о.Петру за те, що так піклується про наше духовне зростання; та усім священикам, що служили у Таїнстві Сповіді. Велика шана хору, що своїм співом так прикрашав ці місійні Служби, сестрам, міністрантам та усім вірним, що підтримували один одного прикладом та молитвою. Маємо надію, що усіх нас винагородить Добрий Господь у вічності.

Поширити:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *