У ТИШІ ПРАГНУ ПІЗНАТИ ТЕБЕ

Літургія Великої П’ятниці (6 квітня) розпочалася із ходи священиків у тиші до вівтаря, щоб віддати йому шану. Уся служба проходила без музикального супроводу, щоб підкреслити характерність цього дня. І, користуючись нагодою, хочеться відзначити прекрасний акапельний спів хору. 

Слухаючи Слово Боже ми роздумували над засудженням Ісуса на смерть. Під час проповіді о.Петро наголосив на тому, що Ісус з великої любові помер за нас на хресті, не вимагаючи нічого взамін. Задумаймося над цим. Чи намагаємось ми у нашому житті слідувати за Його слідами?

Після служби відбулася театралізована Хресна Дорога вулицями міста. Все розпочалося на подвір’ї костелу, далі хода продовжилась по пр.Миру, вул.Зарічанській і повернулась знову до храмового подвір’я. Усі парафіяни йшли зі свічками несучи у серці свої переживання і проблеми за хрестом Людини, яку дві тисячі років тому було засуджено на смерть. Під час кожного стояння усі приклонялись на коліна і мали змогу також роздумувати над коментарями, які читав настоятель.

Багато людей глибоко переживали Хресну дорогу, йшли зі сльозами на очах. Також слід віддати шану тим, хто приймав участь у постановці Хресної Дороги: Мазуру Славіку, який грав Ісуса, – увесь шлях терпляче ніс важкий хрест та був одягнутий лише у тонку рубаху; хлопцям перевдягненим у Вояків, плачучим дівчатам, емоційно відтвореному образу Вероніки, юнакам, що грали Симона та розбійників. Особливо зворушила постать Марії, яку грала мати Славіка. Емоції які передавали вони людям, важко описати словами.Таке дійство на довго закарбовується у пам’яті. Тому маємо пам’ятати – коли матимемо намір згрішити, згадаймо усі муки Ісуса які він терпів заради тебе. Покаймося. Будьмо гідними християнинами…

Лена та Денис, наші парафіяни

Поширити:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *