СВЯТО ТРЬОХ ЦАРІВ

Вперше у Хмельницькому близько тисячі католиків пройшли театралізованою ходою по Проскурівській до Ангела скорботи, прославляючи народження Христа – Царя Всесвіту. Біля пам’ятника три королі зі Сходу принесли Ісусові дари – ладан, золото і мирру.

Вперше, урочиста хода на честь свята Трьох Царів відбулася декілька років тому у Варшаві. У ній взяло участь чотири парафії, – каже ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський. – Сьогодні 84 парафії приєдналися до цього дійства. Вчора віряни Кам’янця-Подільського пройшли такою театралізованою ходою всім містом. Люди вклонялися та співали. Тепер хмельничани прийшли вклонитися Ісусу – Царю Всесвіту.

Театралізована хода розпочала рух від «Дитячого світу». Учасники театралізованої ходи отримали корони та пісенники. Корони залюбки одягали як маленькі діти, так і дорослі люди. Навіть єпископ був у короні.

Біля кінотеатру імені Шевченка Трьох Царів зустрів третій цар. Всі троє вони підійшли до Ірода.

Хода закінчилася біля Ангела скорботи. У вертепі стояли Діва Марія та Йосип з маленьким Ісусиком.

– Три королі прийшли поклонитись дитятку Ісусу, – каже єпископ Леон Дубравський. – Вони принесли Йому дари. По дорозі вони зустріли Ірода. На дорозі кожного з нас є царі та Іроди. Царі приходять, щоб принести дари, а Ірод – це злість, заздрість, гнів, гріх, який намагається цьому перешкодити. Сьогодні Іродів не бракує у нашому світі. Вони в різний спосіб намагаються перешкодити. І не бракує царів, які йдуть скласти дари.

Єпископ Леон Дубравський підняв над головою і продемонстрував всім маленького Ісусика – семимісячного Дмитрика Довгополого. Він благословив дитятко і побажав його батькам Зоряні та Івану, які грали роль Діви Марії та Йосипа, у наступному році народити хлопчику сестричку.

І на останок Леон Дубравський зробив усім присутнім комплімент.

– Бабці, ви стали молодими як дівчата у цих коронах. Я просто у вас закоханий. Ви сьогодні стали царицями. Дідусі, ви стали хлопцями, царями. Батьки, ви стали діточками. А діточки стали янголами, – каже єпископ.

Єпископ запросив прихожан у наступному році 7 січня на Різдво Христове у цих же коронах з пісенниках та у костюмах пройти ходою по вулицям міста.

– Дякую всім учасникам сьогоднішнього дійства, – каже отець Анатолій Білоус. – Хочу привітати всіх братів православних з Різдвом Христовим, всіх людей доброї волі. Щоб Господь щораз надихав вас на вищі і нові благодаті. Щоб завжди дитятко Ісус давало вам любов, мир і радість у ваших серцях.Після закінчення дійства Леон Дубравський відправив святкову літургію у Храмі Христа Царя Всесвіту.

Статтю взято з сайту хмельницької газети ВСІМ

Поширити:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *