СВЯТО СВ. МИКОЛАЯ

Католики усього світу зараз переживають період адвенту. Ми з нетерпінням чекаємо Різдва Христового, готуємо наші серця до приходу маленького Ісуса. Під час цього періоду є свято, якого з нетерпінням очікують діти усієї Католицької Церкви, адже до нас приходить той, який своїм життям показав нам правдивий приклад милосердя, доброти та любові до ближніх. Це свято приходить до нас 6 грудня. І саме цього дня, прокидаючись вранці, дітки одразу ж зазирають під подушки у пошуках подарунків, які їм поклав Святий Миколай. Хто ж він такий? І чи існував він насправді?

У ІІІ столітті в місті Патарі (Мала Азія) у заможній та побожній родині народився звичайний хлопчик, якого назвали Миколаєм. Він з дитинства не цурався знедолених та скривджених, а ставши дорослим, обрав дорогу священика. З часом він стає архієпископом у місті Міри у Лікії. Отримавши після смерті батьківський спадок, він роздав його бідним та нужденним. Саме тому ще за життя його почали називати «батьком сиріт, вдів та знедолених». Він постійно, чим міг, обдаровував багатодітні родини, бідних та хворих. Про його щедрість ходили навіть легенди. Усе своє життя присвятив справі милосердя для душі й тіла, тому заслужив винагороду Бога — благодать творіння чудес, а люди нарекли його Чудотворцем.

Упокоївся Святий Миколай 6 грудня 345 року. Після смерті його було визнано святим. У 1087 році мощі чудотворця було перенесено у місто Бар (Італія), біля яких одразу почали діятися великі чудеса, тому Його стали називати великим Чудотворцем.

Кожного року Святий Миколай приходить до нашої парафії, щоб поспілкуватися з дітками. Запитати, чи були вони слухняними, чи ходили на катехези, чи допомагали своїм батькам, чи робили добрі вчинки. Цьогоріч він також не обминув нашої парафії і завітав до нас зі своїми вірними помічниками – ангелятками. Дітки дарували йому свої посмішки, серця, які палали любов’ю та очі, у яких була щира віра у Святого. Вони разом веселилися, співали, танцювали, але Миколай поспішав до діточок з інших парафій. Після закінчення свята усі дітки отримали від Миколая подаруночки, на які з нетерпінням чекали, і багато-багато приємних та позитивних вражень. Також щиродякуємо гурту «Кана», який завітав до нас на свято і, з яким дітки вивчили нову пісеньку і, звичайно ж, нашому гурту «Тадеуш», який доповнив наше свято піснями і танцями.

Свято вдалося на славу Господню. Кожен для себе щось отримав. Діти – довгоочікувані подарунки, батьки – спогади з дитинства, організатори – щиру подяку, на яку заслуговують.  Але найголовніше те, що усі ми отримали необхідні благодаті від Святого Миколая, який живе у серці кожного з нас, бо завжди йдемо по житті разом з милосердям, добротою та Богом, якого щиро кохаємо так, як це робив сам Миколай, адже усі ми – християни, діти Божі. Тому, просимо Господа, щоб Він відкрив наші серця, влив у них живу віру, ту віру, яку носив і зберігав  протягом усього життя Святий Миколай Чудотворець.

Міноцька Ніна, наша парафіянка

Поширити:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *