СПОМИН СМЕРТІ СВЯТОГО ФРАНЦИСКА (ТРАНЗІТУС)

Існують люди, життя і діяльність яких докорінним чином змінюють життя і діяльність як окремих людей, так і цілих спільнот. Такою людиною для багатьох його сучасників та для прийдешніх поколінь був і є святий Франциск – Жебрак Божої Любові, наречений пані Бідності. Франциск зумів у свій час відновити підвалини Вселенської Церкви завдяки радикальній вірності святому Євангелію.

Але його діяльність не обмежується часом. Франциск прагнув, щоб усі люди змогли відчути християнську радість від возвеличення і наслідування Христа. Саме тому він заснував Орден Братів Менших, життя яких має повністю відповідати святому Євангелію Господа нашого Ісуса Христа у послуху, без власності й у чистоті. Його святий приклад цілковитого послуху Євангельським правдам у дусі чистоти та повної відмови від земних благ надихнув інших на перемінення свого життя.  Але ж до святості, до наслідування Христа покликана кожна людина. Спосіб життя Франциска надихав також і людей, які не могли дати обітницю шлюбної чистоти. Саме так виник Третій орден святого Франциска.

Становлення нашої спільноти Францисканського ордену світських співпадає зі становленням парафії в цілому. Адже прагнення іти до Ісуса, наслідуючи св. Франциска, приглянулось до серця першим парафіянам “Христа Царя Всесвіту” двадцять років тому. Хоч відтоді проминуло небагато часу, а вже сьогодні терціярська родина налічує понад сімдесят осіб.

А 3-4 жовтня ця велика родина святкувала спомин блаженної смерті св. Франциска. Спочатку терціярії пережили Святу Літургію, яку провадив духовний наставник хмельницької спільноти о. Давид та настоятель нашої парафії о. Анатолій Білоус. А на завершення відбувся Транзітус – богослужіння на честь смерті св. Франциска, на якому були присутні гості з різних куточків України. Вітаємо членів третього Ордену святого  Франциска зі святом їх ордену та бажаємо їм любві до ближніх, терпеливості, радості та сили в прямуванні до Божого Царства. Нехай Добрий Господь благословить усіх на вашій дорозі до святості.

Інна, наша парафіянка

Поширити:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *