СЛАВА ВО ВИШНІХ БОГУ

Вігілія Великої Суботи (цього року – 7 квітня) є найбільшою і найурочисті- шою із періоду Трідіуму Пасхального. Перед початком Служби на подвір’ї костелу було розпалено вогнище, де зібралися люди. Наші священики, освятивши багаття, жевріючим його вугіллям запалили Пасхал і процесія вирушила до храму. Люди передаючи вогонь від Пасхалу один одному увійшли слідом. 

На Cлужбі, яку очолював о.Петро, усі роздумували над чудесними ділами Господніми, які Він зробив від початку для Свого народу. Читалося 7 читань зі Старого Завіту і 2 з Нового. А між читаннями лунав чудовий акапельний спів псалмів.

Після закінчення Великоднього послання всі погасили свічки. Коли було проспівано останній респонсорійний псалом і прочитано молитви, що йдуть після нього було запалено вівтарні свічки і хор вже у музичному супроводі, разом з усіма вірними урочисто заспівав «Слава во вишніх Богу…». Під час співу, за традицією, також били у дзвони. Слідом о.Андрій, який співслужив разом із настоятелем, проспівав Літанію до всіх Святих, а о.Петро провадив Таїнство Хрещення (о.Ян цього дня ніс важливу службу у конфесіоналі, сповідаючи усіх охочих покаятися і з чистим серцем приєднатися до християнської громади у проголошені великої любові Бога). Після благословення води усі, стоячи і тримаючи у руках знову запалені свічки, відновлювали обітниці Хрещення разом із сповідуванням віри.

Коли ця частина літургії завершилася, священники підійшовши до вівтаря розпочали у звичайний спосіб Євхаристійну Літургію, під час якої вже лунали пасхальні пісні. Велика радість прийшла на Землю і Небо, бо Воскрес Господь наш Ісус Христос. Нехай буде прославлений навіки вічні, бо Він Своєю смертю смерть подолав!

Після Суботньої Євхаристії розпочалась ніч чування. Розважаючи над вдумливими медитаціями та переживаючи яскравий, мелодійний музичний супровід разом із гуртом «Тадеуш» усі з нетерпінням чекали сходу Сонця. Адже разом із ним вивищився у Своїй славі Господь, змивши кров’ю Агнця наші гріхи і відчинивши Небесні брами, що зачинились ще перед нашими прабатьками Адамом і Євою.

На початку Резорекційної Служби (8 квітня), що традиційно розпочалась о 07:00 священники разом з міністрантами прийшли до гробу Господнього і тихо, разом з усіма присутніми, помолилися. Потім наш настоятель о.Петро заспівав: «Небо і земля радіють. Алілуя!», на що всі ми у один голос відповіли: «Твоєму Воскресінню. Алілуя!». Після цього навколо нашого храму вирушила резурекційна процесія, на чолі якої несли хрест та фігуру Воскреслого Ісуса, а також співали великодні пісні. Після повернення процесії до храму фігуру Воскреслого Христа було поставлено на вівтарі, де вона буде знаходитись аж до дня Вознесіння. Хор урочисто заспівав гімн «Te Deum» («Тебе Бога прославляєм») і після благословення Служба Божа у звичайному порядку розпочалася гімном «Слава во вишніх Богу».

В цю Святу Неділю є урочисте проголошення Воскресіння Христа і заклик, щоб усе створіння взяло участь у Тріумфі Воскреслого. Після того, як було роздано Причастя о.Петро привітав усіх зі святом Воскресіння, поблагословив та освятив Пасху усім бажаючим. Сьогодні вже усі віталися і прощалися словами «Христос Воскрес!» і у відповідь чули радісне «Воістину Воскрес!». По усьому храмі на обличчях людей можна було побачити щирі посмішки, світлі і радісні обличчя. І не дивно, бо Воскресіння Ісуса – це найбільша радість для усіх нас. Ти визволив нас з неволі гріха та смерті. Слава Тобі, Христе!

Ніна і Віка, наші парафіянки

Поширити:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *