ПРЕСВЯТА ТРІЙЦЯ ПОВНІСТЮ ОБ’ЯВЛЕНА

У нашій парафії святкування Зіслання Святого Духа розпочалось ще у суботу (26 травня) вечірньою Вігілією, на якій, як і на Пасхальну Вігілію читається 7 уривків із Святого Письма, котрі ілюструють діяння Святого Духа в ділі спасіння. 

Свято Зіслання Святого Духа  належить до найбільших урочистостей церковного календаря після Різдва і Воскресіння. Дана подія описується у книзі Діянь Апостольських (Ді. 2, 33-36). Святий Дух як Третя особа Божа вказує кожній людині шлях сходження до неба, надихає нас на творення богоугодних діл та творить у нашому серці молитву.

Цьогоріч під час катехизи 27 травня папа Бенедикт XVI зазначив: «Святий Дух, вторгаючись в історію, долає її зачерствілість, відкриває серця на надію, спонукає та сприяє нашому внутрішньому дозріванню у взаєминах з Богом та ближнім».

У день П’ятдесятниці Пасха Христова сповнюється через вилиття Святого Духа, що був об’явлений, даний і уділений як Божа Особа: Христос, Господь, зі Своєї повноти щедро виливає Духа. День Зіслання Святого Духа – є днем народження Церкви. Власне саме народження Церкви відбулося раніше. Ми знаємо, що вже під часТайної Вечері Христос започаткував нове священство та вперше причастив учнів. І саме народження Церкви відбулося у хресній Жертві Спасителя. Але об’явленя світу відбулося через діяння Святого Духа.

У цей день Пресвята Трійця повністю об’явлена. Відтепер Царство, заповідане Христом, відкрите для тих, хто вірує в Нього: у покірності тіла й у вірі вони вже беруть участь у спільності Святої Трійці. Своїм приходом, який ніколи не припиняється, Святий Дух уводить світ в «останні дні», у час Церкви. Царство вже успадковане, але ще не завершене.

Наслідком Зіслання Святого Духа на Апостолів стає їх намащення як священиків Христа. Апостоли отримують міць і дари Святого Духа, що скріплює їх у вірі та мужності її проповідувати і жити нею. Через Зіслання Святого Духа установлюється таїнство Миропомазання (Конфірмації), яке є важливим чинником становлення християнина.  В дні Зіслання Святого Духа родиться і починає діяти Христова Церква. Святий Дух її провадить, освячує і зберігає на дорозі правди.

У всі часи, чатують на дорозі апостольства, Божий Дух дає силу до тривання у вірі, додає відваги і допомагає повернутися на гідну дорогу тим, які спокусилися і занедбали виконання своєї місії – проголошувати Євангеліє кожному створінню. Серед численних і часто непереборних з людської точки зору складностей, що чатують на дорозі апостольства, Божий Дух дає силу до тривання у вірі, додає відваги і допомагає повернутися на гідну дорогу тим, які спокусилися і занедбали виконання своєї місії.Це саме Святий Дух в першу чергу чинить, щоб наше діяння було плідним, навіть не зважаючи на особисті плани і можливості покликаного.

Поширити:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *