ПЕРШИЙ ЄВХАРИСТІЙНИЙ КОНГРЕС

Минулі вихідні були досить багатими на події для усіх Римо-Католиків на Україні. Адже 2 червня (у суботу) в рамках І Всеукраїнського Євхаристійного Конгресу у Кам’янець-Подільському відбувся його дієцезіальний етап. А вже наступного дня, 3 червня (у неділю) відбулось урочисте закінчення Конгресу у столиці Львівської дієцезії – мальовничому місті Львові. Дякуючи настоятелю о.Петру з нашої парафії були організовані автобуси на ці два дійства, а тому усі бажаючі мали безперешкодні умови розділити радість Євхаристії з католиками усієї країни. 

У суботу разом із основною групою парафіян вирушили і діти, що мали взяти участь у прикрашенні урочистої служби принесеням дарів. Також варто відзначити що керівник парафіяльного хору (Ірина Коршунова) і органіст (Вікторія Чорнобай) також взяли безпосередню участь у Літургії Слова заспівавши псалом.

SONY DSC

Загалом на святі було близько 120 священиків (серед яких був і настоятель нашої парафії), а також монахи, та монахині, понад 6 тисяч (!) вірян з усіх куточків Кам’янець-Подільської дієцезії та представники місцевої влади. Також на Конгресі були присутні єпископи Леон Дубравський (Кам’янець-Подільська Дієцезія), Броніслав Бернацький (Одесько-Сімферопольська дієцезія, очолював урочисту Службу Божу на Вірменській площі), Станіслав Широкорадюк (Києво-Житомирська дієцезія) та Ян Собіло (єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії що очолив Урочисту Месу для дітей). Заради участі у Конгресі також приїхав єпископ-помічник нашої дієцезії Ян Нємєц, який вже кілька років проходить лікування у Польщі.

Діставшись до вищезгаданної Вірменської площі наша група одразу мала змогу спостерігати виставу-свідчення, що розповідала про дивовижне видіння Каталіни Рівас. Ці містичні переживання були настільки вдало представлені молоддю, що можна було побачити як натовп уважно і з переживанням спостерігав за тим, що відбувалось на сцені. «Я відвідала стільки Літургій переважно з обов’язку, бо вірила, що буду спасенною. Однак я не переживала їх, і що гірше – я не звертала уваги на читання і проповідь священика! Який же я відчувала біль, що даремно витратила стільки років через свою несвідомість! Яким же поверхневим є наше перебування на Службі! Скільки часу витрачаємо, намагаючись вивчити і пізнати речі цього світу, які можуть зникнути в одну мить, залишивши нас із порожніми руками! Ми не знаємо нічого про те, що дасть нам трошки Неба на землі. І ми називаємо себе культурними людьми!?» (фрагмент із вистави)

На початку Меси, що відбулась одразу по завершені театралізованого дійства, єпископ Леон привітав усіх присутніх. Урочисту службу, як вже зазначалося, очолив єп.Броніслав Бернацький. Під час проповіді о.Леон звернувся до нас із закликом роздумувати над Божим Словом, почутим на Месі: «Хочу, щоб ми з Вами побачили завдяки цьому Слову, що Євхаристія є джерелом і вершиною життя Церкви, що Вона є серце Церкви». Також єпископ зазначив, що Євхаристія відкриває перед людиною гризонти вічного життя.

Одночасно з основними урочистостями, за квартал від Вірменської площі відбувалась дитяча программа. Діти з десятків парафій Кам’янець-Подільської дієцезії зібрались на галявині біля школи, де на них чекала весела ігрова катехиза про Агнця. Короткі сценки на тему біблійних подій, співи вінницького дитячого ансамблю «Ковчег Ноя», власне сама Євхаристія та смачний борщ з польової кухні для них організував о.Юстин Русін OFM, який є традиційним ведучим дитячих заходів у дієцезії. «З сьогоднішнього свята вони запам’ятають, що було класно, не довго, не нудно, що борщ був смачний, і що Агнець – це круто, а вони мають бути друзями Агнця все своє життя» – поділився концепцією свята о.Юстин.

SONY DSC

Євхаристійний конгрес у Кам’янець-Подільському завершився процесією до чотирьох вівтарів, під час якої до кількох тисяч дорослих вірян приєднались діти. Вулиці і площі старого міста ледь вміщували багато чисельне море людей. Звичайно що найбільш активними і голосними учасниками процесії були діти – їхні співи було чути ще за квартал від самої процесії.

На згадку про свято у кожного священика залишилася біла парасолька від сонця з логотипом Конгресу, а кожному учаснику дістався білий хлібець – символ Євхаристії. Також усі бажаючі могли отримати книжечки зі свідченням Каталіни Рівас.

Повертаючись до дому у автобусі кожен по свому радісно усвідомлював пережите: хтось ділився враженнями з сусідом або по телефону близьким, хтось у тиші молився, дехто перечитував отриману книжечку-свідчення. Але можна було з впевненістю сказати, що від тепер кожен з нас буде намагатись більш глибше переживати кожну Євхаристію щоб ще довше перебувати з Ісусом.

Вже наступного дня, у неділю, група з нашої парафії вирушила до Львова, де мала місце велика урочистість: закінчення Першого Всеукраїнського Євхаристійного Конгресу. Євхаристійну Літургію очолював спеціальний легат Папи, Його Високопреосвященство кардинал Анджело Комастрі, при участі апостольського нунція в Україні архієпископа Галліксона. Свята Меса пройшла під відкритим небом на майдані при Університеті Львівської Ветеринарної Медицини, оскілки жоден із львівських храмів не зміг би вмісти стільки людей.

Кардинал Комастрі привітав від імені Папи львів’ян та гостей міста із проведенням Конгресу та подарував євхаристійну чашу. До вірян та духовенства він звернувся українською мовою, чим викликав захоплення у присутніх. Участь у Службі взяли також близько 400 священиків з усіх українських діє цезій, Польщі, Білорусі, Італії, Румунії та Австрії. На святкування прийшли й представники влади, Генеральний Консул Польщі у Львові.

Приємною несподіванкою стало те, що більша частина Літургії правилися латиною. Тому організатори для зручності поширили книжечки з перекладом текстів молитов українською мовою. На Месі звучали також слова молитви польською, російською, румунською та угорською мовами.

Після завершення урочистої Меси духовенство та миряни вирушили процесією вулицями міста до храму Успіня Пресвятої Богородиці. Там відбулося завершення урочистостей та святковий концерт.

Єпископ Станіслав Широкорадюк:«Євхаристійний Конгрес звертає увагу на особливий дар Ісуса для нас – Євхаристію. Бо серйозне ставлення до Євхаристії єднає католиків і православних, адже вірні приймають реальне Тіло Христа, тому і мають бути богобоязні, без важких гріхів. Думаю, що усі плоди цього Конгресу ми побачимо у Вічності, але сподіваюсь, що ще більше людей з вірою і любов’ю будуть приймати Ісуса Христа в Євхаристії, будуть розуміти і відчувати Його присутність.»

За матеріалами Католицького Медіа-Центру,
Релігійно-інформаційної служби України і CREDO,

Відредагував і доповнив Денис (наш парафіянин)

Поширити:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *