ЛИЦАРІ КОЛУМБА

Ли́царі Колу́мба (англ. Knights of Columbus) — найбільша в світі католицька братська організація. Заснована преподобним отцем Майклом Джозефом Мак-Ґівні в Нью-Гейвені (США) в 1882 році. Названа на честь мореплавця Христофора Колумба.

Початковою метою братства була взаємна підтримка спільноти та допомога іммігрантам-католикам з низьким рівнем прибутків. Згодом воно перетворилося на братську спільноту, яка прагнула забезпечити благодійні послуги, сприяти католицькій освіті й активно захищати католицтво в різних країнах. Наразі членами організації є 1,8 мільйона осіб, об’єднаних в 15 000 рад, з яких 200 рад працюють в університетських кампусах. Лицарями Колумба можуть стати лише практикуючі католики і лише чоловіки віком старше 18 років. Членство складається з чотирьох різних ступенів, кожен з яких ілюструє певний принцип ордену: 1) благодійність, 2) єдність, 3) братерство, 4) патріотизм. Братство є членом «Міжнародного альянсу католицьких лицарів». Його ради були закладені в США, Канаді, Філіппінах, Мексиці, Польщі, Домініканській Республіці, Пуерто-Рико, Панамі, на Багамських островах, Віргінських островах, Кубі, Гватемалі, Гуамі, Сайпані, а також на американських військових базах по всьому світу. В Україні існує 415 лицарів Колумба, об’єднаних в 11 рад в межах Римо-католицької та Греко-католицької церков.[1]

Патріотичне відгалуження братства — лицарі четвертого ступеня — налічує 2500 осередків. За їх підтримку Церкви і місцевих громад, а також за їх благодійну діяльність Папа Іван Павло II назвав братство «сильною правицею Церкви». У 2012 р. організація передала 167,5 мільйонів доларів США безпосередньо на благодійність, його члени виконали понад 70 мільйонів людино-годин добровільної служби, а також здали у 2010 році понад 413 тисяч пінт крові. В рамках програми страхування братства створено 90 мільйонів полісів страхування життя на загальну суму 19,8 мільярдів доларів, організація має найвищі страхові рейтинги, надані «AM Best» та «Асоціацією Страхових стандартів ринку». У Сполучених Штатах на національному та державному рівні організація активна на політичній арені: лобіює закони й постанови, які підтримують позиції Католицької Церкви щодо державної політики і соціальних питань.
h

Поширити: