ІІІ ОРДЕН св.ФРАНЦИСКА СВІТСЬКИЙ (ТЕРЦІАРИ)

Францисканський Орден Світських (далі ФОС) існує у Церкві вже майже 800 років.

Орден виник в Італії 1221 року. Засноване св.Франциском з Ассижу товариство для людей, які живуть виконуючи свої професійні та суспільні обов’язки і прагнуть до християнської досконалості, було назване ІІІ Францисканським Орденом, так як до цього був заснований І-й чоловічий Орден і, разом із св.Кларою, – ІІ-й жіночий.

Головною причиною для створення ФОС була велика релігійна ревність, яку побудив приклад життя і проповіді св.Франциска. Виникнення Ордену відповідало прагненням тих світських людей, які бажали вести поглиблене духовне життя (зустрічі, конференції, катехізація) та апостольську працю (молитва, допомога сім’ям, хворим, євангелізація, турбота про красу Божого дому та навколо нього), але не могли вступити до І-ого чи ІІ-го Ордену через сімейні чи професійні обов’язки.

Основною клітиною світських францисканіців є місцева спільнота, яка заснована правовими документами при парафії (вимагається письмова згода Єпископа Ординарія та документ, підписаний настоятелем з І-ого Францисканського Ордену). Кожна місцева спільнота повинна мати духовного асистента, котрий дбає про відповідний рівень духовного життя окремих осіб та спільноти в цілому.

Спільнота «Серце Милосердного Отця» ФОС у м.Хмельницькому заснована 27 жовтня 1990 р. отцем (нині єпископом) Станіславом Падевським. В цей день 4 сестри склали тимчасові обітниці і одна сестра – довічні. Старшою спільноти обрано с.Марію Мергут.

Так як каплиці ще не було, то Свята Літургія та прийняття цих сестер до новіціату (триває 12 місяців, є фундаментом францисканської духовності) відбулось в хаті с.Марії Старої. Вдруге о.Станіслав приїхав 29 грудня цього ж року тому, що ще 3 сестри виявили бажання вступу в ФОС. Так засновано спільноту світських францисканців при парафії «Христа Царя Всесвіту» у м.Хменьницькому.

1991 рік був рясним на покликання – 13 братів і сестер склали тимчасові обіти. У 1992 році о.Чеслав Шиманський, який був тоді настоятелем нашої парафії, офіційно оголосив про існування спільноти ФОС у Хмельницькому і запросив о.Хілярія Вілька для асистенції (роботи по опіці над групою). Пізніше здійснювати духовну асистенцію о.Хілярію допомагав о.Казимир Гузік. Цей рік був відмічений ще десятьма покликаннями братів і сестер.

З 1994 по 1998 рр. вічні обіти склали 18 братів і сестер. Також були такі брати і сестри, які вже мали вічні обітниці ФОС отримані у інших містах Ураїни. А тому, приїхавши до Хмельницького і почувши про існування спільноти, прийняли рішення про приналежність до неї. Спільнота збільшувалась і налічувала більше як 70 осіб.

21 вересня 1998 р.- день візитації, зустріч спільноти. На цій зустрічі о.Казимир оголосив про розділ спільноти на дві: перша – «Серце Милосердного Отця» при парафії «Христа Царя Всесвіту» (виставка – частина міста), і друга, яка ще не мала назви, при парафії «Непорочного Серця Марії» (раково). З цього дня у Хмельницькому існували вже дві спільноти світських францисканів.

1 квітня 2000 року старшою спільноти на нашій парафії було обрано с.Ніну Шкварук. А 22 серпня 2004 року – с.Аделю Коновалову. Духовну асистенцію здійснював настоятель парафії о.Петро Міщук. Починаючи з 2008 р. і по теперішній час духовним асистентом спільноти є о.Давид Мокрий.

На сьогодні спільнота налічує 57 братів і сестер. Старша спільноти з 2007 р. – Дмитрія Кремінська. Діють молитовні групи, групи хресної дороги, харитативна група (відвідування хворих), літургічна група (підготовка до Служби) та групи прибирання.

Зустрічі (візитації) проходять один раз на місяць разом із духовним асистентом. Спільнота дякує Богу, що завжди мала і має добрих духовних асистентів, які дуже допомагають у духовному зростанні кожної особи францисканської формації.
Для отримання більш глибшої інформації що-до ФОС пропонуємо відвідати сайт Ордену Менших Братів

Поширити: