ДЕ МОЯ СВІТЛИЦЯ, В ЯКІЙ Я БУДУ СПОЖИВАТИ З МОЇМИ УЧНЯМИ ПАСХУ? (Мк14,14)

В останню Неділю Великого Посту (цього року 1 квітня) Церква святкувала урочистий вхід Ісуса в  Єрусалим. Як знаємо з Євангелії, торжествуючий народ за декілька днів до Хресної смерті Ісуса устеляв Його дорогу пальмовими гілками… Саме тому, у  Католицькій Церкві відзначають Вербну Неділю. 
Про використання під час богослужіння гілок пальми та інших дерев у вербну неділю згадують святі отці IV та V століть. Св. Амвросій , який жив наприкінці 4-го століття, писав: «Багато із тих, хто прийшов у Єрусалим для святкування за заповіддю Мойсея свята Пасхи, зустріли Господа з фініковими гілками в руках, на доказ перемоги Його над народом Ізраїльським, тому що пальмове віття звичайно підносили переможцям».

Спомин Господнього входу в Єрусалим нагадує нам подію прославлення Ісуса Христа перед Його Хресною смертю, нагадує про те, що Христос засвідчив, як йде на страждання свідомо й добровільно. Христос кличе нас йти за Ним, кличе так само, як і тоді кликав Своїх сучасників.

Отож у нашій парафії цього дня, 1 квітня, також відбулась Урочиста Літургія о 12.00, яку відправив о.Петро. Розпочалась Літургія біля храму з освячення верби.  Далі читалась Мука Господа нашого Ісуса Христа.

Тому придивімося до себе впродовж цього Великого, або ж Страсного Тижня. Тижня, який ми розпочали… В ньому будемо переживати:

Великий Четвер – перший з трьох днів, які називають «Великим Триденням». Цього дня Ісус Христос встановив Таїнство Євхаристії на Таємній Вечері, також в цей день Ісус був заарештований первосвящениками і засланий в темницю;

Велику (страсну) П’ятницю — п’ятниця Великого або Страсного тижня, два дні перед Великоднем. Християни присвячують цей день згадці про страждання, смерті Ісуса Христа на хресті, зняття Його з хреста та похованню;

У Католицькій церкві Велика Субота – останній день пасхального тридення. Це день тиші, коли віруючі моляться й міркують про таємницю Спасіння. У цей день не відбувається літургії, іноді в церквах привселюдно читається Літургія годин. Також у цей день відбувається освячення великодньої їжі.Цей час дає нам змогу задуматись, до кого ми подібні? До самого Господа? До натовпу, що має таке нетривке, мінливе, зрадливе серце? А може до улюбленого учня? Або до зрадника – Юди? Подивімося на себе… Запитаймо себе…

Аліна, наша парафіянка

Поширити:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *